Rozwój mowy u 16-miesięcznego syna

mój synek na chwile obecną mówi bardzo mało słow bo takie jak mama baba czy tato juz od dawna mówi...ma16 miesięcy czy nie powinien więcej mówić?

Witam,
rozwój mowy to kwestia indywidualna dziecka, jedne zaczynają mówić wcześniej - drugie później,
Jeżeli niepokoi Panią brak mowy u dziecka, można skontaktować się z logopedą lub pediatrą

Witam. Według norm rozwojowych 1,5 roczne dziecko powinno wypowiadać około 50 słów, dwulatek powinien mówić około 200-300 słów i potrafić budować wypowiedzi dwuwyrazowe. Jeśli niepokoją się Państwo o rozwój mowy Synka, warto byłoby wybrać się z nim do logopedy specjalizującego w pracy z małymi dziećmi.
Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein

http://www.logo-ped.gda.pl/