Rozwój psychoruchowy 6-miesięcznego chłopca

Witam synek ma 6 miesiecy, maluch proboje pelzac, proboje prostowac raczki na brzuszku, przewraca sie z plecow na brzuch, na odwrot tez proboje gada po swojemu wszystkiego proboje ale nic nie robi do konca, siedzi posiedzony przez chwilke, bawi sie zabawkami, smieje sie jest bardzo ruchliwy i pogody, reaguje na dzwiek, czy sie prawidlowo rozwija na swoj wiek?

Dzień dobry,

Proponuję udać się do fizjoterapeuty, który pracuje metodą Vojty lub Bobatha. Fizjoterapeuta oceni poziom rozwoju psychomotorycznego dziecka. Jeżeli nie rozwija się ono prawidłowo jak na swój wiek należy rozpocząć fizjoterapię. Pod wpływem odpowiedniej stymulacji dziecko powinno dotrzeć do prawidłowych wzorców ruchowych. Głównym celem fizjoterapii u dzieci jest kompensowanie lub odtworzenie utraconych funkcji oraz tych w ogóle niewykształconych.

Pozdrawiam serdecznie.

Wydaje się, że rozwój jest prawidłowy. Lecz dopiero osobisty kontakt ze specjalistą będzie w 100% dawał trafną diagnozę. Pozdrawiam.