Rozwój rocznego dziecka

Witam, synek 5.11 skonczy rok, ale niestety nie chce robic papa ani wskazywac palcem kompletnie nic, bawi przez jakis czas robil kosi kosi,ale jakis miesiac temu po szczepionce przestal... Gaworzy ladnie, gada po swojemu czasami powie mama,tata ale nie zwraca sie wtedy do nas bezposrednio, kontakt wzrokowy jest ok lubi sie przytulac i bawic z nami lubi zabawe w akuku i ganianego, podaje mi zabawki od czasu do czasu czasami dzieli sie jedzeniem, na imie reaguje, czy to moze byc spektrum autyzmu?

Witam Panią serdecznie. Przestraszyła się Pani, co nie dziwi, bo w obecnych czasach jest wszędzie tak wiele informacji na temat autyzmu dziecięcego, jak również negatywnych skutków szczepionek. Ja uważam, że informacje te są w dużej mierze przesadzone.
Uspokajając Panią pragnę stwierdzić, że absolutnie nie widzę w opisie Pani dziecka nic niepokojącego. Tak jak jest - jest dobrze. Każde dziecko ma własne tempo rozwoju oraz preferencje wobec określonych zachowań. Proszę kontynuować wesołą zabawę z synkiem.

Małgorzata Danielewicz

www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl

Witam. Ja tu autyzmu nie widzę. Syn gaworzy, mówi "mama" i "tata", utrzymuje kontakt wzrokowy, przytula się, bawi, reaguje na imię, dzieli się... O co Pani chodzi? To że paru rzeczy nie umie roczne dziecko nie jest niczym dziwnym. Proszę nie wymyślać dziecku choroby, do tego tak poważnej. Pozdrawiam!

Trudno jednoznacznie ocenić.Jeśli mają Państwo wątpliwości zaleca się kontakt ze specjalistami w najbliższej poradni psychologiczno-pedagogicznej.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Bardzo trudno określić to przez list. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u psychologa by sprawdziłmpoziom funkcjonowania dziecka. To, że nie pokazuje palcem jeszcze o niczym nie świadczy jednak poziom rozwoju mowy powinien być wyższy.
Pozdrawiam AM