Rozwój ruchowy 6-miesięcznego dziecka

Dzień dobry Moja córeczka dzisiaj zaczyna 6 miesiąc. Od dwóch tygodni zauważyłam że gdy ją kładę na brzuszku to nie chce podnosić główki ( wcześniej podnosila główkę, trochę się przy tym meczyla ale główka była u góry ) teraz jedynie delikatnie. Ale gdy leży na pleckach sama chce podnieść główkę do góry lub gdy się zbliżam do niej lub mąż od razu by chciała się podnieść. Podobnie jest gdy chwytamy ja za rączki, pierwsze co to podnosi główkę. Czy powinnam się zamartwiac ? Dziękuję

Nie. Proszę obserwować dziecko i cieszyć się jego rozwojem. Dzieci czasem uczą się nowych umiejętności, potem ich nie wykonują, później uczą się kolejnych nowości, wracają do wcześniejszych umiejeności i znów się uczą....Tak w kółko. Pozdrawiam.