Rozwój umysłowy u 19-miesięcznego dziecka

Moj synek ma 19 miesiecy i niepokoi mnie jego rozwoj umyslowy. Dziecko z trudem uczy sie nowych pojec i nie rozumie mowy. Jedyne co potrafi zrobic na nasza prosbe to: znalezc ulubiona maskotke,pilke, picie, zrobic cacy i papa. Nie potrafi pokazac gdzie jest mama, tata, oko itp. (mimo wielokrotnych cwiczen). B.dlugo uczyl sie dopasowywania ksztaltow klockow do otworow. Dodam ze z rozwojem ruchowym wszystko ok. Prosze o porade do jakiego lekarza sie udac i co mojemu dziecku moze dolegac.Dziekuje!

Proponuję wykonac badania morfologia,rozmaz tsh,t3,t4 crp , mocz - badanie ogolne, zgłosic się z dzieckiem do specjalisty neurologa dzieciecego oraz następnie do specjalisty pediatry i przedstawić problem.

Witam. Lekarz tu nie pomoże. Powinniście się Państwo udać do psychologa dziecięcego w celu zbadania poziomu funkcjonowania dziecka oraz do logopedy specjalizujacego się w terapii małych dzieci. Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein