Rozwolnienie i wyniki badań

Panie doktorze,z niedzieli na poniedziałek miałem rozwolnienie z odruchami wymiotnymi, które potrfiłem powstrzymywać. Byłem u lekarz i tak ;ekg, badanie krwi potas 6.8(próbki krwi badane po 3 godz, mam nadcis. ok. 150/93/t95, ponowne bada. krwi potas 5,0, sod 142/143otrzymałem kroplówkę,.Pytanie; zalecenia żywienia, mam wzdęcia,jakieś preparaty?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Na tę chwilę proponuję zastosowanie diety lekkostrawnej. Tutaj znajdzie Pan przykładowe produkty http://portal.abczdrowie.pl/dieta-lekkostrawna .
Należy unikać ciepłych napojów , gdyż nasilają odruchy wymiotne. Proszę dbać o to, żeby przyjmować odpowiednią ilość płynów.
Pozdrawiam