Różyczka w ciąży a wyniki badań

W 9 tyg robiłam badanie w kierunku różyczki wyniki to igg 414 wynik dodatni igm 0,96 wynik wątpliwy wg norm laboratorium. Po 2 tyg powtorzyłam badanie igm w innym laboratorium wynik igm 0,35 ujemny. Czy przeszlam rózyczke w 1 okresie ciązy i dlatego to igm tak spadło? Czy możliwe aby 1wynik igm był błędny?

Lek. Tomasz Budlewski

Ciężko określić. Proponuje udać się do ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.