RTG i esowata rotacyjna skolioza

Witam otrzymałam wyniki rtg i chciałabym co oznaczają:Esowata rotacyjna skolioza kr.Th-L,rotacja trzonów kr.L w st.znacznym. Trzony kr. Th o zachowanej wysokości z zaostrzeniami na krawędziach. Spłycona kyfoza.Boczne obniżenia przestrzeni m- kręgowych zwłaszcza th7-10. Drobne zmiany zwyrodnieniowe w stawach poprzeczno-żebrowych Zmiany zwyrodnieniowe w stawach m-kręgowych. Przewężona szpara lewego stawu krzyżowo-biodrowego. Nieco wyższe ustawienie lewego talerza biodrowego
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuję na etiologię zwyrodnieniową stawów. Zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Proponuje skonsultować wynik z neurochirurgiem lub ortopedą.