RTG i rezonans magnetyczny kręgosłupa w krótkim odstępie czasu
Czy lepiej zrobić rtg odcinka lędźwiowego czy rezonans mag ? Rok temu robiony miałem ale chce zrobić dla pewności bo od 3 dni przy poruszaniu sie odczuwam ,,,kłucie i skurcze w plecach na środku i po bokach , ,, czy można zrobić to i to w ciagu 3 dni ? Bo jutro idę na rtg a w sobotę mam rezonans

MĘŻCZYZNA, 28 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Można wykonać badanie RTG oraz badanie MRI w odstępie 3 dni. W badaniu MRI (pot. rezonans magnetyczny) wykorzystuje zjawisko rezonansu magnetycznego, które jest bezpieczne dla zdrowia, a nie promieniowanie rentgenowskie jak w przypadku badania RTG. Badaniem dokladniejszyn jest badanie MRI.
Pozdrawiam.