RTG - interpretacja diagnozy

Proszę o udzielenie informacji w sprawie diagnozy RTG. Osteofit krawędzi przedniej trzonu kręgu L-4 i L-5 w przebiegu zmian zwyrodnieniowych. Nieznaczne zwężenie szpary stawu biodrowego lewego.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Badanie rtg kręgosłupa wykazało zmiany zwyrodnieniowe. W tym przypadku należy rozważyć rehabilitację.
Również w stawie biodrowym rozpoczynają się zmiany zwyrodnieniowe. Dalsze postępowanie zależy od objawów. Wskazana jest konsultacja ortopedyczna.
Pozdrawiam