RTG klatki, lewa wnęka poszerzona. Jaka może być tego przyczyna?

W opisie RTG klatki napisano: Pola płucne bez zmian ogniskowych, kąty wolne, sylwetka serca w normie. WNĘKA LEWA POSZERZONA DO DALSZEJ DIAGNOSTYKI. Co może się z tym wiązać? Mam 24 lata, palę okazjonalnie.

24 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Poszerzenie wnęki płucnej może być spowodowane przez wiele  przyczyn, przede wszystkim powiększenie węzłów chłonnych, guz, czy poszerzenie dużych naczyń krwionośnych.
Wskazane byłoby obecnie wykonanie u Pani tomografii komputerowej klatki piersiowej, gdyż jest to badanie bardzo precyzyjnie, określające ewentualne zmiany.

Pozdrawiam