RTG klatki piersiowej 69-latki

Proszę o interpretację moich wyników RTG klatki. "Pola płucne bez uchwytnych zagęszczeń ogniskowych. Sylwetka serca w normie- na górnej granicy prawidłowego wymiaru. Wzmożony rysunek naczyniowo śródmiąższowy. Artroza kr Th.

Witam! Sylwetka serca na górnej granicy normy sugeruje, że serce może być powiększone, najprawdopodobniej w skutek niepełnej wydolności układu krążenia. Wzmożony rysunek śródmiąższowy płuc może wiązać się natomiast z zapaleniem płuc, zmianami zastoinowymi wynikającymi z niewydolności serca bądź chorobami układowymi. Artroza kręgosłupa piersiowego to zmiany zwyrodnieniowe w tym odcinku kręgosłupa. Pełnej interpretacji badania powinien dokonać lekarz który zlecił jego wykonanie w oparciu o bezpośrednie badanie pacjenta.