RTG klatki piersiowej a guzowate zgrubienie na obojczyku
Zrobiłam RTG klatki piersiowej , ponieważ zauważyłam guzowate zgrubienie na na obojczyku, wynik RTG jest taki: Płuca o wzmożonym rysunku,wnęki nieposzerzone, w lewej cienie plamkowe o niejasnym charakterem wymagana weryfikacja. Sylwetka sercowo-naczyniowa w normie. Rtg stawu mostkowo-obojczykowego, niewielka ostroga dolnej krawędzi obojczyka ok 2 cm. od powierzchni stawowej, bardzo proszę o pomoc w interpretacji.

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Wspomniana zmiana w okolicy obojczyka to wynik zwyrodnienia kości. Nie jest ona groźna dla zdrowia. W wyniku jednak niepokojące są te plamki w płucu , które wymagają dalszej diagnostyki.