RTG klatki piersiowej i wzmożony rysunek płucny
Witam, odebralam wyniki narzeczonego a dokladnie RTG klatki piersiowej. Chcialabym sie dowiedziec co oznacza wynik: Wzmozony rysunek plucny. Poza tym obraz rtg pluc i serca bez zmian.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania
Witam, wzmożony rysunek płucny jest objawem niespecyficznym i wymaga dalszej diagnostyki pulmonologicznej. Może świadczyć o chorobie zapalnej, układowej, pylicy płuc.