RTG klatki piersiowej, płuc i serca

Proszę o interpretację wyniku RTG klatki piersiowej/płuc i serca. Płuca bez zmian ogniskowych,serce niepowiększone,wnęki naczyniowe., przepony gładkie. Tak rozumiem że jakiś proble,m jest z tymi wnękami. Co to może oznaczać?
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Podany wynik mieści się w normie. Wnęki naczyniowe nie są niczym niepokojącym ( obfite unaczynienie wnęk).Pozdrawiam

Witam serdecznie. Wyniki tego typu badań zawsze należy interpretować w połączeniu z wywiadem i badaniem fizykalnym pacjenta. Poszerzenie wnęk naczyniowych płuc może wynikać z różnych schorzeń, między innymi miażdżycy, niewydolności serca czy chorób płuc. Myślę że warto udać się do lekarza rodzinnego, który przeprowadzi dokładną diagnostykę.