RTG kręgosłupa 21-letniej osoby do oceny

wynik badania RTG zdjęcie kręgosłupa AP- córki 21 lat "lewostronna skolioza lędźwiowa. Prawostronna skolioza dolnego odcinka kr.piersiowego. Odcinek szyjny kręgosłupa o prawidłowo zachowanej osi strzałkowej" Jestem przerażona że dopiero teraz mimo regularnych badań wyszła skolioza co robić.

Skolioza jest wadą postawy, jeśli nie boli, nie powoduje objawów neurologicznych a tylko defekt kosmetyczny to raczej nie ma konieczności leczenia. O wszystkim decyduje stopień wygięcia oraz badanie ortopedyczne.