RTG kręgosłupa 34-latka

Proszę o interpretację RTG kręgosłupa:"Mierna skolioza z zachowaniem lordozy lędźwiowej i tendencją do poziomego ustawienia kości krzyżowej.Wysokość krążków międzykręgowych prawidłowa.Niewielka osteofitoza krawędziowa. Linia kręgosłupa tylna zachowana prawidłowo. Trzony lędźwiowe prawidłowej wysokości, bez cech przebudowy kostnej. Będę wdzięczny za odpowiedź.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wynik wskazuje na miernie nasilone skrzywienie kręgosłupa, bez praktycznie innych cech zwyrodnieniowych. Zalecam konsultacje u lekarza rodzinnego. Pozdrawiam

Opis wskazuje na skolioze czyli boczne skrzywienie kregoslupa. Reszta nie budzi zastrzezen. A czy towarzysza jakiekolwiek dolegliwosci bolowe? Zawsze mozna z wynikami udac sie do fizjoterapeuty aby po badaniu moc doradzic np poprawe ergonomii pracy, itp.