RTG kręgosłupa 34-latki

witam,miałam badanie rtg kregoslupa z opisu lewoboczne skrzywienie kregoslupa ledzwiowego ,zwezenie przestrzeni miedzykregowej L5-S1 niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach miedzykregowych, zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyzowo-biodrowych. Co wynika z tego opisu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany opis wskazuje głównie na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Dodatkowo obecna jest taka wada pod postacią skrzywienia. Niestety nie napisała Pani jakie/czy ma Pani jakiekolwiek objawy oraz z jakiego powodu wykonano badanie. Proszę natomiast pamiętać, że każdy wynik badania powinno się interpretować w oparciu o dane kliniczne. Sugeruję zatem, by skonsultowała się Pani z lekarzem, który zlecił badanie.