RTG kręgosłupa 36-latki

Witam.Mam wynik rtg kręgosłupa,opis jest dla mnie niezrozumiały.Lewoboczna skolioza odcinka lędźwiowego kręgosłupa.Cechy lumbalizacji segmentu S1 kości krzyżowej z wytworzeniem kręgu przejściowego.Zwężenie przestrzeni m-k na poziomie L5/S1 z wyostrzeniami przednich krawędzi trzonów kręgów oraz cechami podchrzęstnowej sklerotyzacji blaszek granicznych.rtg miednicy- Niewielkie zmiany zwyrodnieniowe w stawach krzyżowo-biodrowych obustronnie. Bardzo proszę o wyjaśnienie.Dziękuję

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Opis badania wskazuje na liczne zmiany o charakterze zwyrodnieniowym zmieniające fizjologiczne ukształtowanie kręgosłupa oraz jego architektonikę wpływającą na prawidłową postawę i ewentualnie powodującą dolegliwości bólowe. Aby przynajmniej w części zatrzymać postęp choroby konieczna jest odpowiednia rehabilitacja. Proponuję zgłosić się po pomoc do lekarza rehabilitanta.