RTG kręgosłupa a odpowiednie ćwiczenia

Witam serdecznie: Aneta - proszę o poradę: Opis RTG: Prawoboczne skrzywienie z rotacją kr. L-S. Obniżenie krążka L4-L5.zmiany zwyr.wytw.w postaci osteofitów na kraw.trzonów. Jakie ćwiczenia powinnam stosować i jak prowadzić zdrowy tryb życia aby nie doszło do pogorszenia zdrowia i spotęgowania bólu w odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Aleksander Ropielewski

Proszę zgłosić się do fizjoterapeuty/rehabilitanta, który zademonstruje odpowiednie ćwiczenia i skontroluje poprawność ich wykonywania (jest to niezwykle ważne, a podczas porady internetowej niemożliwe). Należy prowadzić ruchliwy tryb życia i unikać wielogodzinnego siedzenia.