RTG kręgosłupa i lewostronna skolioza

Proszę wyjaśnić RTG kręgosłupa.Lewostronna skolioza z rotacją trzonów wzdłuż osi długiej,lordoza lędźwiowa pogłębiona z przesunięciem osi statycznego obciążenia ku przodowi.Zwężenie przestrzeni mk L5/S,z odczytem wytwórczym na przednich i bocznych krawędziach trzonów i sklerotyzacją blaszek granicznych tych trzonów.Tendencja do tyłozmyku na tym poziomie.

Aleksander Ropielewski

Dosyć poważne wady kręgosłupa wymagają e regularnej rehabilitacji a w przypadku dużego stopnia skoliozy i rotacji możliwe, że zabiegu operacyjnego. Proszę skontaktować się z ortopedą, który po przeprowadzeniu badania i ocenie zdjęcia RTG zaproponuje najwłaściwsze postępowanie.