RTG kręgosłupa i niewielka skolioza

Odcinek szyjny kregoslupa w granicach normy wiekowej bez istotnych zmian RTG. Niewielkie długołukowe lewostronne skrzywienie osi odcinka piersiowego kregoslupa ze szczytem skoliozy wysokosci kręgu Th4 i wyrównawcze skrzywienie osi przejscia piersiowo-lędźwiowego ze szczytem skoliozy na wysokosci kręgu Th12 Niewielkie lewostronne skrzywienie osi odcinka ledźwiowego kregosłupa z nieznaczna rotacja kregów L1-L4 i nie całkowitym spojeniem łuku kregu S1
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Opisane na zdjęciu RTG zmiany nie są niepokojące. Niewilka skolioza jest bardzo częsta w populacji i zwykle nie powoduje negatywnych objawów.
W razie wątpliwości proszę skonsultować się ze swym lekarzem rodzinnym.
Pozdrawiam.