RTG kręgosłupa i zmiany zwyrodnieniowe kręgów

zrobilam rtg kregoslupa wyszly zmiany zwyrodnieniowe zwapnienia zlanie niektorych kregow i poszerzenie luku th,niestety opis zabral ortopeda.Zaniepokoil sie zmiana poszerzenia łuku.Dał skierowanie na MR.Po wysłaniu skierowania do pracowni MR otrzymalam telefon,ze ze wzgledu na kod choroby D16 (nowotwory niezlosliwe) mam zgłosic sie wczesniej na badanie.Bardzo sie boje i mam zal do lekarza kierujacego ze nie uprzedzil mnie o swoich podejrzeniach.Co to moze byc.

Witam serdecznie,

Ale Pani w kodzie choroby wg ICD 10 ma Pani nowotwór niezłośliwy czy inaczej mówiąc nowotwór łagodny. Nie na powodów do niepokoju, ponieważ gdyba lekarz podejrzewał zmianę złośliwa to napisał by to na skierowaniu. Dlaczego ma Pani zgłosić się wcześniej na badanie to niestety nie wiem i proszę zapytać o to w Pracowni.

Pozdrawiam.