Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 2 8 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

RTG kręgosłupa lędźwiowego i bóle

Dzień dobry. Półtora roku temu RTG kręgosłupa lędźwiowego wykazało dyskopatię L4/L5 I L5/S1 oraz osteofity ma krawędziach trzonów. Od kilku miesięcy ból kręgosłupa do kości ogonowej nie pozwala mi normalnie żyć. Nie mogę się schylać itp. Ból czuję cały czas, w każdej pozycji. Niestety doszły ostatnio problemy z trzymaniem moczu i stolca. Nie zawsze zdążę do toalety. Mam 43 lata, 183 wzrostu. W odcinku C kręgosłupa mam 4 przepukliny i osteofity tylne (stwierdzone w MR). Co robić? Proszę o pomoc!
KOBIETA, 43 LAT 12 miesięcy temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Witam,
jeśli ma Pani problemy w utrzymaniem moczu to możliwy jest ucisk na rdzeń kręgowy. Jest to bardzo poważna patologia i należy niezwłocznie udać się do dobrego ortopedy.
Dalsze leczenie można kontynuować u Fizjoterapeuty/Osteopaty ale ucisk na rdzeń jest pierwszeństwem do leczenia operacyjnego i taki stan nie może czekać.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Konrad Skrzat

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety