Kobieta , 43 lata Dzień dobry. Półtora roku temu RTG kręgosłupa lędźwiowego wykazało dyskopatię L4/L5 I L5/S1 oraz osteofity ma krawędziach trzonów. Od kilku miesięcy ból kręgosłupa do kości ogonowej nie pozwala mi normalnie żyć. Nie mogę się schylać itp. Ból czuję cały czas, w każdej pozycji. Niestety doszły ostatnio problemy z trzymaniem moczu i stolca. Nie zawsze zdążę do toalety. Mam 43 lata, 183 wzrostu. W odcinku C kręgosłupa mam 4 przepukliny i osteofity tylne (stwierdzone w MR). Co robić? Proszę o pomoc!
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Mgr Konrad Skrzat 45
Mgr Konrad Skrzat Fizjoterapeuta, Lublin 45 poziom zaufania
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam,
jeśli ma Pani problemy w utrzymaniem moczu to możliwy jest ucisk na rdzeń kręgowy. Jest to bardzo poważna patologia i należy niezwłocznie udać się do dobrego ortopedy.
Dalsze leczenie można kontynuować u Fizjoterapeuty/Osteopaty ale ucisk na rdzeń jest pierwszeństwem do leczenia operacyjnego i taki stan nie może czekać.

pozdrawiam i życzę powodzenia
Konrad Skrzat

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Ortopedia – Ciało ludzkie składa się z blisko 206 kości. Układ kostny i stawowy zapewnia stabilny punkt mocowania dla tkanek miękkich. Kości połączone są ze sobą za pomocą więzadeł i ścięgien. Chronią ważne narządy wewnętrzne, np. mózg, serce, płuca. Pełnią również funkcję magazynu składników mineralnych, wapnia i fosforu, które są dostarczane do różnych części ciała przez krew.
  • Ból kręgosłupa – Ból kręgosłupa to niespecyficzny objaw, który może być spowodowany wieloma przyczynami. U osób młodych podstawową przyczyną jest siedzący tryb życia, który sprzyja rozwinięciu się nieprawidłowości w obrębie kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Ból kręgosłupa - rodzaje, przyczyny, leczenie, domowe sposoby na ból kręgosłupa

Kręgosłup lędźwiowy

Kręgosłup lędźwiowy to najmocniej obciążony odcinek kręgosłupa, w związku z czym jest on najbardziej narażony na dolegliwości bólowe. Przyczyną bólu kręgosłupa lędźwiowego może być m.in. uraz lub guz nowotworowy. Aby wzmocnić mięśnie kręgosłupa lędźwiowego,...