RTG kręgosłupa piersiowego u 53-latka

RTG kregoslupa piersiowego wykazuje lewoboczne wygiecie i poglebienie kyfozy piersiowej.Stan operacyjnej stabilizacji w odcinku Th11-l2(drobny wysilek)Stan po zlamaniukregow Th8 i kregu przejsciowego pograniczaTh/L.Obnizenie wysokosci trzonu kregu Th5,10,12.Znaczne poglebienie(zalamanie)blaszek granicznych gornych trzonowTh6 i Th7.Brzezna osteofitoza.Zanik kostny.RTG L/S.Prawoboczne wygiecie gornego odcinka,oraz fiz.poglebienie lordozy z rotacja kregow wzdluz osi dlugiej.Obn.wys.L4 i L5.Men.53 l

Witam serdecznie,

Wynik świadczy o zmianach zwyrodnieniowych oraz złamaniach kompresyjnych kręgów co najczęściej spowodowane jest osteoporozą. Wskazane jest u Pana wykonanie badania densytometrycznego w lokalizacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym oraz bliższego końca kości ludowej tzw. szyjka kości udowej, w celu diagnostyki w kierunku osteoporozy.
Proszę udać się do lekarza zlecającego badanie w celu konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.