RTG kręgosłupa szyjnego, cechy osteoporozy i guzki Herberdena na obu rękach

RTG szyjny. Podwichnięcie na poziomie przestrzeni międzykręgowych C5-C6.Zwężone przestrzenie C2-C3,C3-C4,C4-C5,C5-C6,C6-Th1. Wyraźne zmiany zwyrodnieniowe na krawędziach trzonów kręgosłupa szyjnego oraz w stawach unkowertebralnych w postaci dużych osteofitów. Cechy wyraźnej osteoporozy. Mam także guzki Herberdena na obu rękach (palce 2,3,4). Proszę o doradzenie jaki specjalista i jaka rehabilitacja i leczenie.

Witam,

Niestety bez badania i podania towarzyszących objawów trudno jest wskazać odpowiednie postępowanie. Proszę udać się na rehabilitację do terapeuty pracującego metodami dotyczącymi kręgosłupa i stawów obwodowych, w połączeniu z zabiegami fizykalnymi. Lub otrzymać skierowanie na rehabilitację od lekarza ze specjalizacją rehabilitacji medycznej.