RTG kręgosłupa szyjnego i skierowanie na rehabilitację

Witam miałam robione RTG kręgosłupa szyjnego mam skierowanie na rehabilitacje ale nie rozumiem co oznacza opis badania. Brzmi ono tak: "Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielką kifozą odcinka środkowo-dolnego. Trzony kręgów i przestrzenie międzykręgowe o zachowanej wysokości". Proszę o przetłumaczenie na tzw. babski rozum ponieważ nic z tego nie rozumiem. Z góry dziękuje.

Magdalena StusiĹska

Zniesienie lordozy szyjnej oznacza że kręgosłup nie jest prawidłowo wygięty do przodu, tak jak to powinno być wg praw natury, a wręcz wygina się do tyłu (kifoza).