RTG kręgosłupa szyjnego i skierowanie na rehabilitację
Witam miałam robione RTG kręgosłupa szyjnego mam skierowanie na rehabilitacje ale nie rozumiem co oznacza opis badania. Brzmi ono tak: "Zniesienie fizjologicznej lordozy szyjnej z niewielką kifozą odcinka środkowo-dolnego. Trzony kręgów i przestrzenie międzykręgowe o zachowanej wysokości". Proszę o przetłumaczenie na tzw. babski rozum ponieważ nic z tego nie rozumiem. Z góry dziękuje.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu
Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania
Zniesienie lordozy szyjnej oznacza że kręgosłup nie jest prawidłowo wygięty do przodu, tak jak to powinno być wg praw natury, a wręcz wygina się do tyłu (kifoza).