Rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa

Występuje u mnie mrowienie w kończynach dolnych, ból kolan. Lekarz zlecił mi rtg odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Proszę o interpretację wyników: zmiany przeciążeniowe w stawach międzykręgowych dolnego odcinka kręgosłupa lędźwowego.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Opisano zmiany, najprawdopodobniej zwyrodnieniowe, powstałe w wyniku działania na dolny odcinek kręgosłupa lędźwiowego nadmiernych sił. Zmianom takim sprzyja nadmierna masa ciała, wysoki wzrost, tryb życia, charakter pracy, m.in. noszenie dużych obciażeń. Prowadzi to do zmniejszenia przestrzeni stawowych stawów międzykręgowych, co może powodować ucisk korzeni nerwowych i opisane dolegliwości.

Pozdrawiam