RTG odcinka szyjnego kręgosłupa do analizy

Witam ,proszę o bliższe wyjaśnienie rtg kr.odc.szyjnego. Niewielka rotacja trzonów wzdłuż osi długiej Zniesienie fizjologicznej lordozy Zaostrzenie tylno-górnych krawędzi trzonów.Z góry dziękuję za odpowiedź.

badanie rtg jest badaniem dodatkowym zleconym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczona wartośc diagnostyczną.
najważniejsze jest powiązanie objawów klinicznych ze zmianami stwierdzonymi w wykonanym badaniu.
Rozpoznanie i dalsze zalecenia można postawic na podstawie wywiadu, badania przedmiotowego i wykonanych badań dodakowych.
W tm wypadku prosze zgłosic sie na konsultacje do neurologa albo ortopedy.
Kręgosłup wymaga dalszego leczenia i rehabilitacji.