RTG płuc a długotrwały kaszel u 26-latki

Witam, jakiś miesiąc temu byłam lekko przeziębiona, od około 3 tygodni utrzymuje się u mnie kaszel. Najpierw suchy, później przeszedł w kaszel mokry. Byłam już u lekarza, zalecił mi zdjęcie rtg płuc, i syrop levopront oraz Asmenol (niestety nie pomagają...) rtg wykonałam, musze jednak długo czekac na wynik i opis. Nie mam gorączki, żadnych innych objawów, ale kaszlę często (co 2-3 minuty kilka odkrztuszeń.) Martwię się, czy to moze być coś poważnego?

Witam,
przewlekły mokry kaszel może sugerować dalsze trwanie infekcji dróg oddechowych.
Powinna Pani pić dużo wody niegazowanej w ciągu dnia - ułatwi to rozrzedzanie wydzieliny zalegającej w drogach oddechowych i odkrztuszanie, nawilżać drogi oddechowe inhalacjami i stosować syropy rozrzedzające wydzielinę (maks. do godz. 18:00)

pozdrawiam!