RTG podudzia i tomografia komputerowa

Po RTG podudzia lekarz ortopeda stwierdził,że to albo torbiel lub mięsak.Potem opis tomografii: wysepka kostna-zmiana łagodna.Robiłam scyntygrafię kości(była też perfuzja tkankowa obu łydek-nie wiem czy dobrze piszę)Opis:w badaniu dynamicznym kości podudzi i ciała w projekcie AP i PA we wszystkich fazach jest rozkład znacznika symetryczny.Boli mi łydka, taki tępy ból.Czy to może być coś gorszego niż kostniak,np.mięsak,czy takie badanie by to wykazało?ponoć kostniaki nie bolą, a mi pobolewa noga.

Witam! Symetryczny rozkład znacznika w badaniu scyntygraficznym wyklucza istnienie zmiany złośliwej - te bowiem wychwytują znacznik nierównomiernie. Dokładną ocenę charakteru zmiany powinien przeprowadzić lekarz opisujący wynik tomografii. Z jej opisu wynika, że mamy do czynienia z kostniakiem. Nie jest prawdą, że tego typu zmiany nie bolą, wszystko uzależnione jest od ich dokładnej lokalizacji i struktury.