RTG stawów biodrowych i podchrzęstna sklerotyzacja stropów panewek

wynik RTG stawów biodrowych: Zwyrodnieniowe zaostrzenie krawedzi panewek obu stawów biodrowych. Podchrzęstna sklerotyzacja stropów tych panewek. Przewężenie szpar obu stawów biodrowych. Zmiany zwyrodnieniowe wytwórcze kręgosłupa L-S. Cechy degeneracji krążka L4-L5 pod postacią objawu próżni. Mężczyzna 74 lata. Bardzo proszę o wyjaśnienie w/w opisu. Jak można leczyć takie zmiany?

Zmian zwyrodnieniowych nie można cofnąć, można złagodzić objawy fizjoterapią, ale nie wyleczy się przyczyny. Jeśli zwyrodnienia utrudniają poruszanie, to zaleca się wykonanie endoprotezy zajętego stawu. Stan do konsultacji lekarskiej.