RTG zatok a wydzielina spływająca do gardła

Rtg. zatok - zapalenie.Niewielkie zacienienie w zachyłku zebodołowym zatoki szczekow. odpowiadające polipowato pogrub. błonie śluzow.Zat. czołowa hipoplastyczna. zatoki oboczne nosa prawidłowe. Taki mam wynik. Męczy mnie wydzielina która spływa mi do gardła.Mam wrażenie że sie duszęCzasem wisi w przełyku a ja nie moge z tym nic zrobic. Jak sie tego pozbyć aby nie zalegało w przełyku? Ostatnio przylepia mi sie jedzenie w gardle, przełyku ( do flegmy?) możliwe to ?

Marta Mielniczuk

Witam,
jeśli cierpi Pani na zapalenie zatok całkowicie zrozumiałym zjawiskiem jest spływająca po ścianie gardła wydzielina. Warto byłoby udać się do laryngologa, który zaleci odpowiednie leczenie (najpewniej antybiotyk w połączeniu ze sterydem). Takie postępowanie powinno przynieść ulgę przy Pani objawach. Pozdrawiam