RTG zęba a wpływ promieniowania na organizm

Witam serdecznie,Mam 21 lat. Mam problem ktory mnie nie pokoi wczoraj mialem zrobiony RTG zeba 26 i Pani ktora to wykonywala nie dala mi zadnego fartucha ochronnego, dodam ze zdjecie bylo robione na kliszy, mozliwe sa jakies stuki uboczne promieniowania na inne narzady ? bardzo prosze o odpowiesz

Witam serdecznie,

Dawki promieniowania stosowane w radiologii stomatologicznej są dawkami bezpiecznymi dla zdrowia. Oczywiście należy je ograniczyć do minimum,

Pozdarwiam.