RTG zęba a wpływ promieniowania na organizm
Witam serdecznie,Mam 21 lat. Mam problem ktory mnie nie pokoi wczoraj mialem zrobiony RTG zeba 26 i Pani ktora to wykonywala nie dala mi zadnego fartucha ochronnego, dodam ze zdjecie bylo robione na kliszy, mozliwe sa jakies stuki uboczne promieniowania na inne narzady ? bardzo prosze o odpowiesz

MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu
Tran a promieniowanie
Promieniowanie radioaktywne może wpłynąć na powstanie nowotworów. Okazuje się jednak, że tran może hamować rozwój raka. Obejrzyj film i dowiedz się, więcej o zależności między tranem a promieniowaniem.
Witam serdecznie,
Dawki promieniowania stosowane w radiologii stomatologicznej są dawkami bezpiecznymi dla zdrowia. Oczywiście należy je ograniczyć do minimum,
Pozdarwiam.