RTG zębów a RTG klatki piersiowej

Witam. dostałem dzisiaj skierowanie na TK głowy. Zapomniałem jednak dopytać lekarza, co jaki czas można takie prześwietlenia robić. Miałem 6 miesięcy temu robione zdjęcie RTG zęba-ósemki, a 9 m-cy temu RTG klatki piersiowej. Czy mogę teraz spokojnie zrobić TK, czy poczekać? I ile czasu ważne jest skierowanie na tomografię?

Witam serdecznie,

Może Pani wykonać badania TK głowy. W razie wątpliwości sugeruję konsultację z Pani lekarzem prowadzącym lub radiologiem w Pracowni TK, która badanie ma wykonać.

Pozdrawiam.

Witam. Proszę pamiętać, że zdrowie przede wszystkim. Myślę, że nie dostał Pan skierowania bez ważkiego powodu. Dzisiejsze aparaty rentgenowskie mają zminimalizowane obciążenie promieniami rentgena. Nie musi się Pan obawiać.
Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz