Ruchliwość 1,5-rocznego dziecka

czy to normalne że półroczne dziecko jest tak ruchliwe Chodzi mi o to że moja córeczka czasem jak leży zaczyna krzyczec piszczec i wymachuje strasznie nogami i rękoma coss typu jakby muchy odganiała . Niewiem co tym myslec

Witam,
na podstawie przesłanych przez Panią informacji trudno jest określić, czy obserwowane przez Panią zachowania u dziecka są naturalne i po prostu wiążą się z temperamentem (część dzieci ma ogólnie zwiększoną potrzebę ruchu), czy też ich występowanie powinno być objęte szerszą obserwacją. Przy stawianiu rozpoznań, zwłaszcza u dzieci bardzo istotne jest posiadanie szerszych informacji m.in. odnoszących się do okresu okołoporodowego, przebytych chorób, sposobu funkcjonowania i aktywności rodziców, w okresie dzieciństwa. Z tego względu, zachęcam, aby o swoich wątpliwościach i spostrzeżeniach porozmawiała Pani z lekarzem pediatrą. Proszę jednak pamiętać, ze taka konsultacja, ma mieć obecnie jedynie charakter profilaktyczny.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowogrodzka
http://poznacsiebie.pl

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzieci w tym wieku zwykle są ruchliwe. To że córka piszczy i macha rączkami jak leży może wynikać z wielu rzeczy. Może to być rodzaj zabawy, a może sygnał, że dla niejjeszcze nie pora na spanie i chęć wymuszenia na mamie zmiany. Proszę poobserwować czy w ciągu innej pory dnia również występują tego rodzaju machania w jakich sytuacjach oraz jak objawia się jeszcze ta nadruchliwość.