Ruchliwość plemników a planowanie ciąży

Witam... Staramy się z mężem o dziecko. Ostatnio na wizycie moj ginekolog ogladajac wyniki nasienia meza powiedzial, ze ma on slaba ruchliwosc plemnikow. Czy da sie to jakos podleczyc zeby byly bardziej ruchliwe ? Slyszalam ze mezczyzni biora np. Clostylbegyt lub salfazin. Czy to dziala ? Czy ginekolog moze przepisac takie leki mojemu mezowi czy musimy udac sie do androloga ? Staramy sie juz 11 lat. Dopiero niedawno wykryto u mnie insulinoopornosc. Lekarz zaniepokoil mnie ta słabą ruchliwoscia.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik powinien zinterpretować specjalista androlog, który w oparciu o wynik oraz dane kliniczne wdroży właściwe leczenie.