Ruchome i powiększone węzły chłonne szyjne

Witam, od dluzszego czasu mam na szyji po prawej stronie 2 male wyczuwalne wezly chlonne. Byc moze tak ma byc ale po lewej stronie tego nie mam. Robilem badani, morfologia ob crp itd oraz usg jamy brzusznej i wszystko wyszlo idealnie. Nie bolą mnie. Są ruchome. Tak jakby dwie małe fasolki. Odruchowo caly czas je dotykac. Byc moze je podrażniam. Czy to jest normalne ? Dodam ze mam 20lat

Milena Lubowicz

O powiększeniu węzłów mówimy, gdy są większe niż 1cm. Być może w Pana przypadku jest to pozostałość po infekcji.
Pozdrawiam