Ruchomość zębów po uderzeniu w szczękę

Witam , 4 dni temu dostałem mocnego strzała ,moment po uderzeniu zacząłem pluć krwią i po tym zdarzeniu ruszają mi się 3 przednie zęby na dole szczęki , dodam do tego że mam założoną tzw szyne za zębami po uderzeniu w jednym miejscu ona pękła . Za 4 dni mam umówioną wizytę u ortodontki .Moje pytanie brzmi jaka jest szansa że nie został uszkodzony korzeń zęba i że nie bedą one usuwane , nie zmieniły one koloru ani nie straciły połysku , dodam dziąsła wyglądają jakby były popękane.Dziękuje za odp

Witam serdecznie,
Bez badania klinicznego i diagnostyki radiologicznej tych zębów ciężko stwierdzić czy nie zostały trwale uszkodzone.
Koniecznie po każdym urazie, gdzie podejrzewamy jakiekolwiek uszkodzenie zębów, należy jak najszybciej udać się do stomatologa!