Ruchy dziecka a etap ciąży

Witam, jestem w 19 tygodniu pierwszej ciąży, ale jeszcze nie czuję ruchów dziecka, nie sposób mi również określić, czy odczuwane niekiedy ruchy jelit są tak naprawdę ruchami dziecka, czy skutkiem np. wzdęć. Czy i kiedy mogą one stać się bardziej odczuwalne, jak się im przyglądać?

Witam!

W pierwszej ciąży ruchy dziecka wyczuwa się nieco później niż w następnych, czyli około 20 tygodnia. Początkowo trudno je odróżnić od ruchów perystaltycznych jelit. Niektóre panie określają je jako "bąbelki". W kolejnych ciążach doświadczone mamy wyczuwają ruchy dziecka już około 18 tygodnia.

Musi się Pani wykazać pewną dozą cierpliwości. Na pewno w najbliższym czasie nauczy się Pani odróżniać ruchy maluszka.