Rumień na łydce a borelioza

Witam.Jakieś 2 miesiące temu na łydce pojawił się rumień w w środku taki jakby siniak jak uderzenia.Zleceważyłam to bo co zawsze nawet po komarach miałam duże czerwone placki które mijały nawet po miesiącu.Teraz jednak pomyślałam że to chyba nie komar bo po przebywaniu na słońcu bardziej się uwydatniło.Zrobiłam podstawowe badanie na boreliozę czekam na wynik-jestem załamana.Nie byłam w lesie nie miałam kleszcza nie wiem skąd to się wzięło. Czy może być wykluczona ta choroba ?

Dzień dobry,

Znane są przypadki boreliozy, pomimo, że pacjenci nie zauważyli sytuacji, kiedy zostali "ugryzieni" przez kleszcza. Proszę na spokojnie zaczekać na wyniki. Jeśli będzie miała Pani podwyższone miano IgM, to świadczy to o świeżym zakażeniu i trzeba jak najszybciej podjąć leczenie, wówczas jego efekty są najlepsze.

Pozdrawiam serdecznie.

dr n.med. Marek Derkacz