Rumień na nodze poniżej kolana

Dzień dobry! Jakieś 2 miesiące temu zrobił mi się rumień na lewej nodze poniżej kolana (tak pomiędzy kolanem a kostką) wzdłuż piszczeli, długość pomiędzy 10-12 cm i około 5 cm szerokości. Skóra swędzi i piecze oraz boli, dlatego nawet w nocy czuję ból, noga jest lekko spuchnięta, skóra jest zaczerwieniona i taka jakby sztuczna, z połyskiem, ale sucha, są też drobne czerwone krostki. Zauważyłam je też na drugiej nodze, ale tylko kilka i tam nie ma zaczerwienienia. Mam stojącą pracę i mam też popękane naczynka na nogach, więc możliwe, że to coś z żylakami związane. Ale tutejszy lekarz (mieszkam w UK) stwierdził, że tego nie da się wyleczyć i przepisał maść, najpierw Eumovate cream, która niewiele pomogła, a tydzień temu Aveeno (jest napisane na niej, że zapobiega wysuszaniu skóry dla osób ze skłonnością do egzemy), która to maść w ogóle nie przynosi żadnego efektu. A nawet widzę, że zaczerwienienie się powiększa i bardziej piecze! Bardzo proszę o radę!

Witam serdecznie!

Opisane przez Panią zmiany mogą mieć różne pochodzenie i niestety na podstawie samego opisu, a bez możliwości badania lekarskiego i dokładnego zebrania wywiadu, nie da się określić co jest przyczyną zmiany. Być może ma ona podłoże alergiczne - proszę zwrócić uwagę czy w ostatnim czasie nie wprowadziła Pani nowego produktu, kosmetyku, środków czystości.

Jednak zmiana może być również spowodowana infekcją, stanem zapalnym czy toczącą się chorobą ogólnoustrojową. Proszę zwrócić szczególną uwagę czy nie występują jeszcze inne objawy - stany podgorączkowe, osłabienie. Warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne.

Proszę się również zastanowić czy na przykład nie ugryzł Pani jakiś owad - czasami zmiany rumieniowe mają takie podłoże. Natomiast raczej zmiana, nie jest związana z opisanym popękanymi naczynkami. Proszę ponownie odwiedzić lekarza (tym bardziej że nie pomaga zalecone leczenie), warto również skonsultować się z dermatologiem.

Pozdrawiam