Rumień w obrębie biodra a borelioza

Witam, miesiąc temu zgłosiłam się do dermatologa z rumieniem na lewym biodrze,który w żaden sposób mi nie dokucza tylko po prostu jest z bliska widoczny.Oprócz tego dokuczają mi skurcze łydek.Zostało mi wykonane badanie na boleriozę z wynikiem IgG 1,9 BBU/ml i IgM 16,1 BBU/ml(test Elisa).Rumień posiadam od ponad roku, wcześniej pojawiał się i znikał a teraz jest ciągle. Otrzymałam antybiotyk Doxycyklinum.Czy powinnam się niepokoić? Bo strasznie mnie wystraszył ten wynik.Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Bez podania norm nie można się dokładanie wypowiedziec. Dodatni wynik w IgM świadczy o świeżym zakażeniu natomiast niski w IgG o nieprzebytym zakażeniu. Jeżeli lekarz prowadzący nie widział powyższych wyników konieczna jest wizyta. Proszę kierowac się jego zaleceniami.