Rumień wędrujący a niewyleczona borelioza

Witam, od kilku dni zastanawiam się czy mam boleriozę. 8 maja 2011r. zgłosiłam się do szpitala z niepokojącą zmianą na udzie. Miałam wtedy 16 lat. Pani lekarz poleciła mi tylko maść na zaczerwienia. Patrząc na zdj w internecie, które obrazują rumień wędrujący mogę stwierdzić, że miałam dokładnie to samo. Zmiana miała ponad 10 cm średnicy, była twarda, charakterystyczne czerwone koło i owal wokół. Dodatkowo w tym czasie mój tata przynosił do dpmu pełne wiadra grzybów, które sam zbierał w lesie.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby wykonać badanie IgG i IgM w kierunku boreliozy.