Rumień wędrujący - objawy

Rumień pojawił się jakiś miesiąc temu, była to mała kropka, swędząca. Zaczęła się powiększać, aż do obecnego wyglądu. Dermatolog nie stwierdziła co to jest, zaczęła podejrzewać, że może siedzi tam jakaś larwa świdrująca w kółko. Nie byłam za granicą, więc nie przywiozłam ze sobą pasażera na gapę. Ostatecznie dała maść TRIDERM na grzybicę. Mam smarować 2 tygodnie i zobaczymy co dalej. Ale ja się obawiam, że to może być pierwszy objaw boreliozy, mimo iż nie przypominam sobie, żeby "ukąsił" mnie kleszcz. Rumień wędrujący jest dość charakterystyczny i mam wrażenie, że wygląda tak jak ten, co mam na brzuchu. Proszę o poradę. Dzisiaj byłam u lekarza rodzinnego. Zrobiła wielkie oczy jak to zobaczyła i powiedziała, że nie widziała czegoś takiego nigdy. Chciałam dostać skierowanie na badanie krwi w celu wykluczenia boreliozy. Skierowania nie dostałam, badania są odpłatne - ale lepiej wykonać w takim przypadku. Wyniki w poniedziałek - zobaczymy. Co to za lekarze, że nie wiedzą co zrobić w takim przypadku, nie podejmują żadnych kroków w celu ustalenia co to jest? To ja muszę sugerować co może mi dolegać - żałosne. Dermatolog nie wie, rodzinny lekarz nie wie... naprawdę porażka! A Wy co sądzicie ?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Przedstawiona zmiana może sugerować rumień wędrujący, jak również grzybicę skóry gładkiej lub choroby rumieniowe. Zaistniała sytuacja wymaga przeprowadzenia diagnostyki różnicowej.

Warto wykonać test ELISA w kierunku boreliozy, chociaż na etapie objawu pierwotnego badania serologiczne mogą być ujemne.

Proponuję skonsultować problem z lekarzem chorób zakaźnych, gdyż zmiana jest dość charakterystyczna dla wczesnej postaci boreliozy.

Redakcja abcZdrowie.pl