Rumień z ciemniejszą obwódką po swędzącej ranie na przedramieniu

Moj 12 letni syn mial na przedramieniu swedzaca mala rane (chyba ukaszenie owada), rana zagoila sie ale pozostal rumien z ciemniejsza obwódką. Teraz podobna ranka pojawila sie na drugim przedramieniu i takze zmienia sie w rumien z obwódką. Syn nie przypomina sobie zadnego owada, kleszcza, ani innego ugryzienia. Rumien powoli blednie, nie swedzi i poza wygladem w zaden sposob nie dokucza. Poza tym syn czuje sie dobrze.

Dzień dobry,

Warto udać się do lekarza, aby dokładnie ocenił zmianę i zaproponował odpowiednie postępowanie. Warto również przy okazji oznaczyć na początek morfologię i CRP, zwłaszcza, jeśli zmianom towarzyszyła np. podwyższona temperatura ciała.

Pozdrawiam serdecznie

dr n.med. Marek Derkacz