Rumieniowe zapalenie części antralnej żołądka

Witam, czy to poważne?proszę o przetłumaczenie łac czy w części antralnej jest metaplazja? rozpoznanie kliniczne:rumieniowe zapalenie cz. antralnej żołądka wynik:1.część antralna: w badaniu mikroskopowym widoczne fragmenty ściany dwunastnicy z naciekiem zapalnym typu pzewlekłegow blaszce właściwej.Nie stwierdza się utkania żołądka. 2.Trzon żołądka:Gastritis chronica corporis ventriculi gradus minoris.Zapalenie1,aktywność0, Zanik0, Metapl. jel.0,H.pylori uj. wczeniej była zastosowana eredykacja

Wynik ostatecznie musi zinterpretować lekarz, który wykonywał badanie gastroskopowe, gdyż wycinek jaki został pobrany z części antralnej żołądka tak na prawdę zawiera błonę śluzową dwunastnicy, która tam w ogóle nie występuje, nawet jeśli doszłoby tam do metaplazji. Może to jakiś błąd techniczny.