Ruszanie się jedynki u 8-latka

Witam.Sytuacja wygląda tak,że jakiś czas temu mój,który ma 8 lat uderzył zębem jedynką o drewnianą poręcz łóżka.Było to wieczorem.Żona na drugi dzień poszła znim do swojego dentysty,który zalecił,żeby syn nie zagryzał,nie ruszał językiem etc.Nie dodałem,że jest to już stały.Teraz syn mówi,ze znowu mu się rusza pomimo,że minęło już parę miesięcy spokoju. Dwójka obok wypycha mlecznego i może to jeest powodem?

Pojawienie sie ruchomości po kilku miesiacach może ( nie musi ) świadczyc o tym , że obumarł i w tkankach okołowierzchołkowych toczy sie proces zapalny. Na pewno należy to sprawdzić.