Ruszanie się korony zębowej po 7 latach od założenia

Dzień dobry 7 lat temu miałam zakładaną koroną na na ząb górną dwójkę. Od dwóch lat dziąsło nad tą koroną było ciągle zaczerwienione ale nie bolało. W ciągu kilku ostatnich miesięcy korona zaczęła się delikatnie ruszać. W chwili obecnej rusza się tak bardzo, że uniemożliwia normalne jedzenie. W ostatnim tygodniu podczas płukania ust po umyciu zębów 2 razy mi wypadła. Czy taka koronę można jeszcze raz przykleić, zacementować aby nadal służyła czy może po okresie 7 lat t

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

niestety bez badania nie można odpowiedzieć na Pani pytanie, proszę zgłosić się do stomatologa - szkoda że w momencie pojawienia się problemu nie zgłosiła się Pani na kontrolę - nie należy tak długo zwlekać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Powinna Pani zgłosić się do gabinetu stomatologicznego - należy przeprowadzić diagnostykę Pani problemu ( też radiologiczną ). Trzeba określić przyczynę odcementowywania się korony - może być ich kilka. Dopiero wtedy będzie można zaproponować Pani dalsze postępowanie.