Ruszanie się mlecznej piątki u 7-latki

Witam. Moja prawie 7 letnia córka ma już stałe zęby na dole obydwie jedynki i dwójki. Dzisiaj pokazała mi ze rusza sie jej mleczna piątka:( Czy to normalne, ze w tym wieku moze wypasc mleczna piątka? Nie ma na dziasle zadnej ropy.

Wymiana uzębienia u dzieci nie zawsze przebiega według sztywnych ram czasowych. Oczywiście, że mleczna piątka w wieku 7 lat może być ruchoma - najlepiej udać się do stomatologa.

Witam,
Tak , może tak być , chociaż to trochę za wcześnie.
Sugeruję wizytę konsultacyjną u ortodonty , żeby w razie utraty zęba mlecznego ocenił położenie i szansę prawidłowego wyrżnięcia się zęba stałego.
Pozdrawiam.